Spotřebitelský úvěr asi není zapotřebí nijak dlouze představovat, je produktem většiny našich bank. Na trhu je v současné době přebytek likvidity a banky se doslova přetahují o každého nového klienta. Proti nim ale stojí složitá legislativa, díky které nedosáhne na úvěr každý. Zákon o spotřebitelském úvěru je pravidelně novelizován Českou národní bankou. Zákonem stanovené podmínky jsou mnohdy doplněny o ty jednotlivých poskytovatelů úvěrů. Výsledkem jsou úvěrové produkty, na které dosáhnou jen žadatelé s čistým finančním štítem.
Získat úvěr v bance může mít pro rizikového žadatele velmi náročné a jeho žádost povětšinou končí zamítnutím. Jinak tomu není ani v případě exekuce či jiné finanční tísně, kdy potřebujeme mít peníze k dispozici co možná nejdříve, ale banky nám už odmítnou půjčit. Věřte nebo ne, ale půjčku s exekucí je možné skutečně získat…ale ne v bankovním sektoru.
Benevolentnější podmínky pro každého
Nebankovní společnosti jsou v případě úvěrových produkt přeci jenom benevolentnější. Mnoho lidí na ně vsází v případě, kdy potřebuje mít k dispozici potřebný finanční obnos co možná nejdříve. Spotřebitelské úvěry od nebankovních společností tak snadno vykryjí nečekaný výdaj v domácnosti či pomohou překlenout dobu do další výplaty. Půjčit si můžete v řádek stovek korun, ale i statisíců, vždy záleží na konkrétním věřiteli.
U nebankovních půjček je ale zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou, která je právě daní za benevolentnější podmínky. Někteří věřitelé navíc umožňují úvěr i rizikovým žadatelům, ovšem pouze za předpokladu zástavy nemovitosti. Ta může v případě dlužníkovy neschopnosti splácet, propadnout věřiteli. Ten může následně přejít k prodeji dané nemovitosti. Nebankovní úvěry se tak vyplatí pro žadatele, kteří se ocitli ve finanční tísni a bankovní společnosti jim už úvěr neschválí.